Válka v Vietnamu

14. 11. 2010 | † 09. 03. 2012 | kód autora: ViU

Tak tedy, toto je jeden z mých příběhů. Jména postav jsou fiktivní a zaměnitelná s jménama postav z HIMYM a nebo Vietcong. Ale byl to úmysl Snad to nebude blbý...

Zahřmělo se.  John se posadil na posteli a protáhl se. Znovu se zahřmělo. John vykoukl z okna kasárny, ale nebe bylo čisté. Bylo to divné. John se poškrábal na hlavě a šel si znovu lehnout, když v tom najednou se ozval výbuch a vše se zatřáslo. Začala houkat siréna a všichni vojáci se probudili. Byli pod útokem. John se rychle oblék do uniformy a vyběhl ven. Rozhlédl se a všiml si že hlavní stan je v plamenech. Rozběhl se do zbrojnice, kde popadl útočnou pušku M16, pistoli 1911 a několik zásobníků. Běžel zpátky ke kasárnám kde potkal ostatní členy jeho týmu, radistu Barneyho, medika Teda, ostřelovače Marshalla a kulometčíka Hornstera.
,,Co se děje?‘‘zeptal se Barney.
,,Jsme pod útokem, ty pitomče!‘‘ zařval na něj Hornster ,, Padejme odsud! K vrtulníkům!‘‘
Všech 5 se rozběhlo k poslednímu vrtulníku, který ještě nevzlétl. John mával na pilota, ať počká, ale pilot jen zakroutil hlavou a vzlétl. Vrtulník Huey se vznášel několik metrů nad zemí, plně obsazený. Najednou z džungle vylétla raketa a Huey v obrovské explozi zmizel ze světa i s jeho posádkou.
,,Do džungle!‘‘ zavelel Ted.
Ještě než doběhli do džungle začalo peklo. Všude zněly výstřely a výbuchy, létaly kulky a rakety.
Najedno use Barney zastavil, vzal vysílačku a zmáčkl tlačítko: ,,Potřebujeme leteckou podporu! Jsme pod útokem! Základna v údolí la Drang! Pošlete stíhačky! Přepínám, končím.‘‘
,, F-4 Phantom jsou na cestě‘‘ ozvalo se z vysílačky.
Opravdu, za chvíli již byl slyšet hukot stíhaček. Byl slyšet vysoký hvizd a najednou džungle vzplála. Stíhačky shodily napalm. Nyní se k válečnému řevu, hvizdotu kulek, explozím raket a nářku raněných přidal hukot ohně.
,,Pryč odsud, rychle!!‘‘ zařval John a rozběhl se hluboko do džungle.
Všichni běželi a za běhu stříleli do jednotek Vietcongu na které narazili.
,,Kryjte se!‘‘ zařval Hornster a skočil za vyvrácený strom. Najednou se ozvala kulometná palba ruského PKM, který měly jednotky Vietcongu. Barney a Marshall se svalili k zemi. Byli mrtví. Ted se zvedl že k ním poběží, ale John ho zastavil.
,,Nechoď tam, zastřelí Tě!‘‘
Ted ho neposlouchal, vyslal k Vietcongu nadávku, stoupl si a začal pálit do lesa z svého Thompsonu. Za pár sekund se svalil k zemi mrtvý.
Hornster a John se plazili pod úrovní palby. Odplazili se celkem daleko, mysleli si že už jsou za válečnou linií, proto se postavili, ale byli v pozoru. Najednou Hornster začal pálit z kulometu M60 do lesa a John se k němu přidal. Uslyšeli výkřik a poznali že kulky našly svou oběť.
,,Johne, utíkej dál, budu tě krýt.‘‘, řekl Hornster a John na nic nečekal a běžel. Po 30 metrech se otočil na místo kde stál Hornster. Uviděl už jen výbuch granátu. Z Hornstera zůstalo asi tolik, kolik by se vlezlo do krabičky od zápalek. John se otočil doprava a uviděl pohyb. Začal střílet. Po chvíli mu zbraň přestala fungovat. Zasekla se. Bylo ticho. Najednou se ozval výstřel. Byl to Vietcongský ostřelovač, který mířil přesně. John se svalil polomrtvý k zemi a pomalu umíral. Poslední, co si řekl znělo asi nějak takto: ,, Zatracenej americkej krám!‘‘ a zemřel.
John se posadil zpocený na posteli. Rozhlédl se a zjistil že je v kasárnách. Vyhlédl z okna ven a usmál se na Měsíc na obloze.
,,Ještě že to byl jen sen‘‘, pomyslel si.
V dálce se ozvalo zahřmění.
 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.